Fotograf Standa Čihák
07.01.2017

Pomoc z nebes – sudetské drama * VI.běh

Je prosinec roku 1939. Po obsazení Polska zuří v Evropě takzvaná “podivná válka”. Francie a Británie jsou sice s Německem ve válečném stavu, boje však ještě nevypukly.

Za této atmosféry přijíždí na horskou chatu v Sudetech slavit Nový rok skupinky Němců i prominentních Čechů. Budou oslavy probíhat tak, jak by si přál majitel zdejšího pensionu? Nebo někteří z hostů nepřijeli pouze slavit?

Co mě baví na LARPech? Někdo by řekl, že je to jen trapné hraní si na něco. Autoři Pomoci z nebes píšou, že jim jde o historii, ale nejen o ní. A o drama. Ale nejenom o něj. Ptají se, jak fungovala tehdejší společnost? Jací byli lidé v ní a jaké byly jejich osudy? Jak nahlíželi na život a na svět kolem sebe? V čem byli jiní a v čem byli naopak stejní jako my?

Není to hra měnící dějiny. Cílem je přiblížit nejen hráčům lidské osudy tehdejší doby, ať už na německé, nebo na české straně.

Fotografie jsou ze šestého běhu.

Víc fotek, informace o LARPu i s muzikou k poslechu tady – qilip.cz.

Pomoc z nebes – sudetské drama * VI.běh

03.07.2021
Spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her Rolling uspořádal v noci ze soboty na neděli 3. července druhý běh skvělého obsahového LARPu Po Prahou. Bylo mi ctí stát se hrajícím fotografem a snad správně posouvat příběh k dobrému konci.

t … +420 777 152 052

e … stanislav.cihak@gmail.com

Komárovská 331/36, Praha 20

popište mi vaše fotopřání:

PNG_RGB_stan_logo_white

napište mi …