Fotograf Standa Čihák
20.04.2016

Jaguar Cars výstava Arkády

Unikátní výstava v pražském nákupním centru Arkády mapovala historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci.

Chodil jsem tam mezi lidmi a hledal správné úhly pohledu na ty plechové krasavice a občas se podíval i na lidi okolo sebe. Někteří se zastavili, s úsměvem si autíčka prohlíželi. Většina ale bez zájmu chvatně plula chodbami centra odněkud někam. Vyplatí se zastavit na chvíli čas a všimnout si krásy okolo nás.

Fanoušci si tu našli SS Jaguar 2.5 litre, vůbec první sériově vyráběný vůz s označením Jaguar. Ale také na nejslavnější model značky E-TYPE, který je považován za nejkrásnější vůz na světě. V Arkádách se představily obě jeho verze, coupé i roadster. Legendární model E-TYPE se stal nejrychlejším sériově vyráběným vozem své doby.

O kráse Jaguárů není třeba polemizovat, stejně jako o půvabu a přitažlivosti řeckých bohyň. Zejména mne okouzlily starší modely s oblými, někdy až obscénními tvary. Najdete je?

Jaguar Cars výstava Arkády

03.07.2021
Spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her Rolling uspořádal v noci ze soboty na neděli 3. července druhý běh skvělého obsahového LARPu Po Prahou. Bylo mi ctí stát se hrajícím fotografem a snad správně posouvat příběh k dobrému konci.

t … +420 777 152 052

e … stanislav.cihak@gmail.com

Komárovská 331/36, Praha 20

popište mi vaše fotopřání:

PNG_RGB_stan_logo_white

napište mi …