Fotograf Standa Čihák
19.06.2016

Museum Fotoateliér Seidel

Nechte se okouzlit místem, které skrývá příběh o počátcích fotografie, pohnutý osud průkopníků tohoto řemesla i fotografickou kroniku česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a první poloviny 20. století.

Když jsme byli se ženou na výletě v Českém Krumlově, nejprve jsme minuli muzeum ateliéru Josefa Seidela bez povšimnutí. Když jsme šli podruhé kolem, už jsme byli trochu unavení a já jsem ani dovnitř nechtěl. Nakonec jsem byl velmi rád, že jsme tam byli. Co rád, uspokojilo to moje vnitřní potřeby po magickém zážitku.

Citlivě zrekonstruovaná secesní vila s fotoateliérem pod prosklenou střechou byla pro mě jako pohádková skříňka s mnoha překvapeními. Tohle místo dýchá tou atmosférou velkých deskových fotoaparátů a mechanických hejblátek a máte neobytný pocit, že za dalšími dveřmi se musí objevit sám pan Seidel nebo jeho sličná laborantka.

V domě z roku 1905, který do roku 1949 sloužil jako rodinný dům s fotoateliérem, se zachovalo původní vybavení (fotokomora, stojany, opony, fotografické přístroje apod.), ale především cca 140 000 skleněných desek, jakož i celuloidové pásky s negativy.

 

Museum Fotoateliér Seidel

03.07.2021
Spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her Rolling uspořádal v noci ze soboty na neděli 3. července druhý běh skvělého obsahového LARPu Po Prahou. Bylo mi ctí stát se hrajícím fotografem a snad správně posouvat příběh k dobrému konci.

t … +420 777 152 052

e … stanislav.cihak@gmail.com

Komárovská 331/36, Praha 20

popište mi vaše fotopřání:

PNG_RGB_stan_logo_white

napište mi …