Fotograf Standa Čihák
05.03.2018

Demonstrace na Václaváku

Mám dnes něco jako narozeniny a jako nejlepší způsob, jak to oslavit mi přijde jít tam, kam jsem v roce 89 jít nemohl. Byl jsem v kasárnách a s ostatními jsme čekali, co bude.

Velitel roty byl rovnej chlap, řekl nám: „Podívejte se, rozkaz z praporu je, abyste nafasovali ostrý a šli bránit spojenecká vojska na našem území proti kontrarevoluci. Ale je to na vás.“ Nikdo ostrý nevzal. Bylo jasný, že o vojska nejde, že pár kilometrů od kasáren je Václavák a na něm desítky tisíc lidí, kteří už toho měli dost. Někde tam stála i moje žena …

Mezitím se naše rodina trochu rozrostla a všechny čtyři děti jsou už dospělé. Dvacet devět let není tak dlouhá doba, uteče to. Dvacet devět let muselo uplavat, než nám přestalo být jedno, co se tu děje. Aspoň to tak vypadá. Lidé stojí stojí na Václaváku a křičí „Máme toho dost!“.

Na Václaváku se sešlo přes pětadvacet tisíc lidí, v dalších městech taky dost na to, aby jejich hlas byl slyšet.

Demonstrace na Václaváku

03.07.2021
Spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her Rolling uspořádal v noci ze soboty na neděli 3. července druhý běh skvělého obsahového LARPu Po Prahou. Bylo mi ctí stát se hrajícím fotografem a snad správně posouvat příběh k dobrému konci.

t … +420 777 152 052

e … stanislav.cihak@gmail.com

Komárovská 331/36, Praha 20

popište mi vaše fotopřání:

PNG_RGB_stan_logo_white

napište mi …